UFLCAI Trustees List

UF Law Center Association, Inc 2013-2014

Michael Minton, Chair
Ladd Fassett, Past Chair
Oscar Sanchez, Vice Chair
Scott Hawkins, Secretary
Jo Thacker, Assistant Secretary
Dennis Calfee, Treasurer
Jeanne Tate, Assistant Treasurer   

Active Members

Charles W. Abbott
W. George Allen
Cesar L. Alvarez
J. Carter Andersen
C. DuBose Ausley
Mark A. Avera
John C. Bales
David S. Band
Leslie J. Barnett
Martha W. Barnett
Michael A. Bedke
Jean A. Bice
John C. Bierley
David L. Bilsker
William O. Birchfield, Jr.
Susan H. Black
Roger L. Blackburn
Bruce H. Bokor
Bill Bone
E. G. Boone
Jeffery A. Boone
John C. Bovay
David E. Bowers
William A. Boyles
Carol M. Brewer
Jeanelle G. Bronson
Leslie W. Burke
James D. Camp, Jr.
J. Thomas Cardwell
Joseph P. Carolan, III
Lawton M. Chiles, III
Martha L. Cochran
Howard C. Coker
Richard B. Comiter
Charles E. Commander
Anne C. Conway
Patrick S. Cousins
P. Bruce Culpepper
Talbot D’Alemberte
Barry R. Davidson
Jack Demetree
Lauren Y. Detzel
John A. DeVault, III
Edward Downey
Mayanne Downs
John H. Dyer, Jr.
Karen C. Dyer
Ladd H. Fassett
Andrew Fawbush
Patricia C. Fawsett
Jeffrey D. Feldman
Michael L. Ferguson
James A. Gale
Betsy E. Gallagher
Allan T. Geiger
Ellen Bellet Gelberg
W. C. Gentry
Patrick E. Geraghty, Sr.
Jonathan D. Gerber
Ellen R. Gershow
Linda R. Getzen
Gene K. Glasser
Robert E. Glennon
John Dudley Goodlette
K. Lawrence Gragg
Alan G. Greer
Jacqueline R. Griffin
Courtney K. Grimm
Jack O. Hackett II
Andrew C. Hall
Bruce M. Harris
James A. Hauser
Scott G. Hawkins
Frederick A. Hazouri
Ben H. Hill, III
Jeffrey A. Hirsch
Corinne C. Hodak
Charlene E. Honeywell
Dan H. Honeywell
Ellsworth William Hoppe, Jr.
Marcia M. Howard
Paul C. Huck
Gary W. Huston
Yolanda Cash Jackson
Elizabeth A. Jenkins
Kimberly L. Johnson
Thomas R. Julin
Hal H. Kantor
Lawrence Keefe
Nelly N. Khouzam
E. C. Deeno Kitchen
Mark Wayne Klingensmith
Roger C. Lambert
Frederick Wayne Leonhardt
Paul R. Linder
Warren W. Lindsey
Leslie J. Lott
Peter M. MacNamara
Kevin A. Malone
Christine N. Markussen
Pedro A. Martin
Margaret D. Mathews
Clifton A. McClelland, Jr.
Bill McCollum
Marybeth McDonald
Robert W. Mead, Jr.
Joseph C. Mellichamp III
Howell W. Melton, Jr.
Manuel Menendez, Jr.
Robert G. Merkel
Stephan P. Mickle
Michael D. Minton
James Moody, Jr.
George R. Moraitis
John B. Morgan
Lewis W. Murphy
Louis Nostro
Mark A. Nouss
Brian M. O’Connell
Rahul Patel
Lindy L. Paull
David H. Peek
Hugh W. Perry
Eugene K. Pettis
Charles P. Pillans, III
F. Wallace Pope, Jr.
Becky A. Powhatan-Kelley
James G. Pressly
Gary L. Printy
Mark J. Proctor
Gerald F. Richman
Jesse W. Rigby
Richard M. Robinson
Gerald Rosenthal
Juliet M. Roulhac
Oscar A. Sanchez
Everett J. Santos
John J. Schickel, Sr.
William J. Schifino
Clifford A. Schulman
George E. Schulz, Jr.
John Jeffrey “Jeff” Scroggin
Ernest A. Sellers
Lawrence E. Sellers, Jr.
Abraham M. Shashy, Jr.
Linda L. Shelley
Terrance A. Smiljanich
Jacqueline Allee Smith
Michael W. Smith
W. Crit Smith
W. Kelly Smith, Jr.
Mark A. Somerstein
Robert G. Stern
Sidney A. Stubbs
Glenn W. Sturm
Jeanne T. Tate
Laura J. Thacker
James S. Theriac III
Marjorie Bekaert Thomas
Robert L. Trohn
Glenn Jerrold Waldman
Gregory S. Weiss
Guy E. Whitesman
Frank D. Upchurch, III
John J. Upchurch, IV
George A. Vaka
John K. Vreeland
Arthur Ward Wagner
Jeffrey W. Warren
William A. Weber
Jean Eddy Wilson
Evan J. Yegelwel
Gwynne A. Young
Stephen N. Zack
Peter W. Zinober

Ex-Officio

Brian Burgoon, Law Alumni Council President
Dennis A. Calfee
Timothy M. Cerio
George L. Dawson
Bernie Machen